PL | EN
sda_Easy-Resize.com

Za nami kolejna edycja warsztatów CEEK!

Jeśli nie elektryfikacja to co? Wodór czy hybryda – na co postawić? Nad odpowiedzią na te i inne pytania uczestnicy kolejnej edycji warsztatów zastanawiali się, wypracowując rekomendacje oraz możliwe kierunki działań w zakresie technologii wodorowych i hybrydowych.

Czytaj więcej

AdobeStock_58451914

Debata o ekologicznym transporcie w ramach TOGETAIR 2022

Za nami kolejny już Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022, który odbył się w dniach 20-22 kwietnia br. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jak co roku podczas Szczytu omawiane były konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem.

 

Czytaj więcej

rail-road-under-gray-and-orange-cloudy-sky-during-sunset-163856

International Railway Journal o transformacji energetycznej na polskiej kolei

W marcowym wydaniu międzynarodowego magazynu International Railway Journal ukazał się materiał z wypowiedziami prezesa PKP Energetyka Wojciecha Orzecha. Materiał jest na temat transformacji energetycznej i jednym z głównych zagadnień był program Zielona Kolej®, a także  produkcja oraz magazynowanie energii z OZE. To pierwszy taki artykuł dzięki któremu inicjatywa CEEK oraz program Zielona Kolej® zostaje zauważona na arenie międzynarodowej.
 
 
 

Czytaj więcej

FLQGojfWYAA99G0

Informacja o śladzie węglowym na biletach ŁKA!

W porównaniu z innymi środkami transportu, takimi jak samochód czy samolot, pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej emitują najmniejszą ilość CO2 w przeliczeniu na jednego przewożonego pasażera. Informację na ten temat, z konkretnymi danymi liczbowymi, od teraz można znaleźć na biletach ŁKA.

Czytaj więcej

konferencja_08_Easy-Resize.com

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wjeżdża w 2022 rok na zielonej energii

Kolej zasilana w oparciu o odnawialne źródła energii? W województwie łódzkim to już nie plany, a rzeczywistość, dzięki wejściu w życie wieloletniej umowy na dostawy energii trakcyjnej z odnawialnych źródeł, zawartej w ramach Programu Zielona Kolej pomiędzy Łódzką Koleją Aglomeracyjną a PKP Energetyka. ŁKA jest pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który podpisał kontrakt gwarantujący określony wolumen dostaw energii pochodzącej z OZE – w 2022 r. będzie to co najmniej 30%, a już w 2028 r. – 100%. Umowa obowiązuje przez siedem lat, z możliwością przedłużenia o kolejne trzy, a jej łączna przewidywana wartość to ponad 362 mln złotych.

Czytaj więcej

Następne
Back To Top