20191120_124319

Za nami warsztaty dotyczące procesu olicznikowania

20 listopada odbyły się kolejne warsztaty organizowane przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei dla przedstawicieli przewoźników kolejowych i firm związanych z branżą kolejową. Warsztaty w całości poświęciliśmy procesowi olicznikowania, a ich celem było wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań w procesie wdrożenia i użytkowania liczników.

Czytaj więcej

PKP_IC_liczniki

PKP Intercity stawia na energooszczędność. Zainstaluje liczniki energii w swoich pojazdach

PKP Intercity podpisało z firmą SESTO sp. z o.o. wartą 5,8 mln zł umowę na dostawę, montaż i uruchomienie liczników energii elektrycznej prądu stałego w elektrycznych pojazdach trakcyjnych spółki. Pozwoli to przewoźnikowi płacić za realne zużycie energii, poprawić efektywność jazdy oraz wykazać, ile energii oddaje do sieci. To kolejna proekologiczna inwestycja PKP Intercity w 2019 roku.

Czytaj więcej

Analiza_wpływu

DB CARGO POLSKA zmniejsza udział przewozów taborem spalinowym na rzecz elektrycznego

Transport elektryczny jest mniej emisyjny niż spalinowy, dlatego Grupa DB Cargo Polska sukcesywnie zwiększa jego udział w swoim taborze oraz ogranicza zużycie paliw. Dzięki wykorzystaniu taboru elektrycznego, w 2018 roku Grupa zredukowała wielkość kosztu społecznego (tj. zagregowanych strat ponoszonych przez społeczeństwo) wynikającego z działalności przewozowej o ponad 9 mln zł. Ponadto, od 2016 roku zużycie paliwa na potrzeby trakcyjne zostało ograniczone w Spółce o prawie 850 tysięcy litrów oleju napędowego, czyli o 9,7% (w porównaniu do roku 2018).

Czytaj więcej

ceek_glowna_naglowek

Efektywność energetyczna to priorytet kolei

Sektor kolejowy planuje ograniczyć zużycie energii elektrycznej o 1,2 TWh do 2030 roku. Jest to główny cel Centrum Efektywności Energetycznej Kolei. CEEK jest wspólnym projektem branży kolejowej, w którą zaangażowali się krajowi przewoźnicy, a także zarządcy i operatorzy infrastruktury oraz eksperci z sektora kolejowego i energetycznego.

Czytaj więcej

Back To Top