PL | EN
AdobeStock_58451914

Debata o ekologicznym transporcie w ramach TOGETAIR 2022

Za nami kolejny już Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022, który odbył się w dniach 20-22 kwietnia br. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jak co roku podczas Szczytu omawiane były konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem.
 
Drugiego dnia wydarzenia w debacie pt. „RENESANS ZIELONEJ KOLEI. CZY TRANSPORT SCHODZI NA ZIEMIĘ?” wziął udział Wiceprzewodniczący Rady Programowej CEEK Piotr Majerczak. Podczas swojego wystąpienia wspomniał m.in. o inicjatywie Centrum: - Pierwszym zadaniem jakie sobie postawiliśmy, było ograniczenie energii pobieranej o 1,2 TW do 2030 poprzez różnego rodzaju działania, jak eco-driving czy rekuperacja energii. Po pierwszych pracach okazało się, że możemy zrobić więcej! Naszym celem do 2030 roku jest wykorzystywanie zielonej energii w 85%.
 
Wśród tematów poruszonych podczas debaty pojawiły się miedzy innymi optymalne wykorzystywanie energii, magazyny energii czy pozyskiwanie wodoru.
 
Celem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju - rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOSów i mediów - na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.
 
Zachęcamy do zapoznania się z całą relacją z wydarzenia: https://smartme.pl/eko-gospodarka-przyszlosci-pelny-zapis-debat-z-togetair-2022/
Back To Top