PL | EN
Debata logotypy v.2

Kolej dla klimatu i klimat dla kolei – zapraszamy na debatę podczas TRAKO 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w premierze raportu i wyników badań oraz debacie branżowej organizowanych przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i Fundację ProKolej podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021 w Gdańsku.

Wydarzenie odbędzie się w Amber Expo 22 września w godz. 10:00-12:00 (I piętro, sala nr 1B). W jego trakcie swoją premierę mieć będzie raport „Kolej dla klimatu” przygotowany przez Fundację ProKolej. Zaprezentowane zostaną także wyniki badań przeprowadzonych przez firmę IBRIS dotyczących stosunku biznesu do ograniczania śladu węglowego przez transport kolejowy w Polsce, związanych z tym szans i wyzwań. W trakcie spotkania odbędzie się również podpisanie listów intencyjnych z nowymi przewoźnikami, którzy dołączą do Programu Zielona Kolej.
 
Wydarzenie zamknie panel dyskusyjny, w trakcie którego przedstawiciele branży kolejowej i samorządów rozmawiać będą na temat korzyści z przejścia kolei w Polsce na zasilanie energią elektryczną z OZE, znaczenia transportu kolejowego w tworzeniu zielonych łańcuchów dostaw, czy roli regionów w budowaniu niskoemisyjnego transportu publicznego.
 
Więcej informacji na temat spotkania: https://kolej365.pl/trako2021/
Back To Top