PL | EN
fotowoltaika_lka

Panele fotowoltaiczne na Zapleczu Technicznym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zakończyła prace związane z budową paneli fotowoltaicznych na swoim Zapleczu Technicznym. Dzięki temu rozwiązaniu, przewoźnik będzie w stanie zagwarantować energię elektryczną nietrakcyjną, potrzebną do funkcjonowania Zaplecza Technicznego.
 
Kolejnym istotnym etapem w budowaniu zeroemisyjnego sektora kolejowego są odnawialne źródła energii.  Wytworzona  w generatorze fotowoltaicznym energia elektryczna będzie w pierwszej kolejności zużywana na potrzeby własne ŁKA - zasilania hali utrzymaniowo-naprawczej pojazdów kolejowych oraz infrastruktury zlokalizowanej na terenie zewnętrznym (np. oświetlenie, urządzenia sterowania ruchem kolejowym), a jej nadmiar będzie wprowadzany do sieci elektroenergetycznej. Przewidywana moc pozyskana z instalacji to około 250 kWp.
 
Łódzka Kolej Aglomeracyjna to spółka, która odważnie inwestuje w rozwiązania przyjazne środowisku i zwiększające efektywność energetyczną swojej codziennej działalności. Już od początku tego roku 30% przewozów w ramach programu Zielona Kolej® jest zasilania z odnawialnych źródeł energii, a w kolejnych latach ten procent będzie sukcesywnie rosnąć.
 
Te działania sprawiają, że ŁKA która realizuje zadania transportu zbiorowego nie tylko dba o stałe podwyższanie jakości swoich usług, ale też wdraża realne działania, aby być w pełni ekologicznym i przyjaznym środowisku przewoźnikiem.
 
Żródło: Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Back To Top