PL | EN
20221207_112106(0)_Easy-Resize.com

Zielone pociągi DB Cargo Polska

Od 2023 roku wszystkie transporty DB Cargo Polska realizowane w oparciu o trakcję elektryczną będą w pełni ekologiczne. DB Cargo Polska podpisała umowę z PKP Energetyka w ramach programu Zielona Kolej®. Jest to kolejny krok po podpisaniu w lutym ubiegłego roku listu intencyjnego wyrażającego chęć uczestniczenia w programie.
 
W dniu 7 grudnia br. odbyło się podpisanie umowy w ramach której kolejny przewoźnik towarowy będzie oferował przewozy kolejowe w oparciu o OZE. PKP Energetyka w latach 2023-2029 będzie dostarczała zieloną energię DB Cargo Polska, z opcją na lata 2030-2032. Zamówiony wolumen w całości zostanie pozyskany z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu transporty przewoźnika realizowane w oparciu o trakcję elektryczną będą charakteryzowały się zerową emisją bezpośrednią i pośrednią.
 
 
To kolejny ważny krok dla kolei jako lidera zielonej transformacji. Tym ważniejszy, że na horyzoncie pojawia się obowiązek raportowania przez wszystkie podmioty gospodarcze wskaźników niefinansowych, w tym środowiskowych, w których raportujący podmiot będzie musiał wykazać się konkretnymi działaniami ograniczającymi emisję gazów cieplarnianych. Neutralne klimatycznie pociągi przewoźników, którzy przystąpili do programu Zielona Kolej®, pozwolą nie tylko spełnić ten obowiązek, ale także pomogą ich obecnym i przyszłym klientom obniżyć logistyczny ślad węglowy.
 
 
Back To Top