PL | EN
ceek_o nas

O nas

CEEK to wspólna inicjatywa branży kolejowej na rzecz oszczędzania energii. Razem wypracowujemy i wdrażamy rozwiązania efektywne energetycznie i jednocześnie pro-ekologiczne, które służą wszystkim uczestnikom rynku kolejowego. Tworzymy platformę dialogu przedstawicieli przewoźników, zarządców i operatorów infrastruktury, instytucji naukowych i organizacji branżowych. Nasza misja to ciągła optymalizacja zużycia energii na polskiej kolei.

Czytaj więcej

Diagram_11_c

Nasz cel

W XXI wieku wzrost efektywności energetycznej jest wyzwaniem dla całej gospodarki. Celem Unii Europejskiej jest 32,5% większa efektywność energetyczna do 2030 roku. Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, poprawa efektywności energetycznej budynków, procesów przemysłowych i transportu mogłaby zmniejszyć światowe zapotrzebowanie na energię o jedną trzecią do 2050 r. oraz pomóc kontrolować światowe emisje gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej

Rada programowa

Pracami CEEK kieruje Rada Programowa, która składa się z przedstawicieli przewoźników kolejowych, zarządców i operatorów infrastruktury oraz ekspertów branży kolejowej i energetycznej.

Czytaj więcej

Współpracują z CEEK

CEEK to wspólna inicjatywa branży kolejowej. Działamy w grupie już prawie 70 podmiotów, w której udzielają się krajowi przewoźnicy, spółki PKP PLK, PKP S.A. i PKP Energetyka oraz eksperci m.in. z Krajowej Agencji Poszanowania Energii (KAPE), Instytutu Kolejnictwa, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Jagiellońskiego i Klubu Jagiellońskiego. Razem działamy na rzecz wzrostu konkurencyjności polskiej kolei!

Czytaj więcej

Back To Top